Korrupcióellenes csomagot jelentett be az Európai Parlament elnöke
Új vagyonnyilatkozat, belépők ellenőrzése, minden találkozó bejelentése – többek között ilyen intézkedésekkel szeretne válaszolni a Katargate-ügyre az Európai Parlament.
Új vagyonnyilatkozat, belépők ellenőrzése, minden találkozó bejelentése – többek között ilyen intézkedésekkel szeretne válaszolni a Katargate-ügyre az Európai Parlament.
A magyarokat az is aggasztja, hogy elveszhetnek a közös európai értékek.
Jövő héten kezdődik az idei jogalkotói munka az Európai Parlamentben, bár a szakbizottságok egy része már ezen a héten megtartja idei első ülését. Az első döntések egyike az EP-t érintő korrupciós botrányhoz kapcsolódik.
Magyarországgal kapcsolatban orosz és kínai befolyást említi az a dokumentum, amely az EU külföldi hatalmaknak való kiszolgáltatottságát részletezi.
Az Európai Bizottság elnökének kedvenc póniját egy GW950m néven ismert szürke farkas az éj leple alatt brutálisan meggyilkolta. A nyomozás hónapok óta tart, az esetnek pedig akár komoly szakpolitikai következményei is lehetnek.
„Senki nem marad büntetlenül. Egyikük sem” – írta Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke.
A közösségi médiában olyan bejegyzések kezdtek keringeni, amelyek állítólag Kaili és családtagjai panamai számláinak banki dokumentumait mutatják, rajtuk a Katarból érkezett utalásokkal.
Az ukrajnai Melitopol polgármesterét már a háború első napjaiban elrabolták az orosz csapatok, majd hat napot töltött börtönben, mielőtt fogolycserével szabadult. A 34 éves Ivan Fedorov most a távolból próbál segíteni a megszállt településen élőknek, és Orbán Viktorról is megvan a véleménye, amit Strasbourgban osztott meg a hvg.hu-val.
A Politiconak adott interjújában az Európai Tanács elnöke arról is beszélt, hogy a Katargate néven elhíresült botrány eltereli a figyelmet az Uniót sújtó válságokról is.
Eva Kaili élettársa a múlt héten már beismerte, hogy tagja volt egy lobbiszervezetnek, amelyet Katar és Marokkó is az EP döntéseibe való beavatkozásra használt.
Az teljesen szabályos, hogy a gazdaság és a civil szféra képviselői igyekeznek hatást gyakorolni az Unió politikájára, írja a zöld EP-képviselő a Die Weltben, azonban hozzáteszi, a jelenlegi szabályozás nem tudta megakadályozni a mostani korrupciós botrányt.
Egy katari diplomata az "energiakártya" kijátszására célozgatott válaszul arra, hogy a korrupciós botrány miatt kitiltanák őket az Európai Parlamentből.
A politikus szerint vagy radikális fordulatot vett a Fidesz, vagy csak figyelmetlenek voltak a képviselői.
Az őrizetbe vett EP-alelnök athéni ügyvédje, Mihalisz Dimitrakopulosz szerint védence nem tudott a nagy mennyiségű készpénz létezéséről, amelyet brüsszeli lakásán találtak a belga nyomozók.
Az ukrán elnök üdvözölte a döntést.
Az Európai Parlament vitát tartott a Katargate néven elhíresült, az intézményen belüli korrupciós botrányról. A képviselők túlnyomó többsége reformokat, és több átláthatóságot sürgetett, míg a Fidesz szerint a botrány miatt az EU elveszítette minden legitimitását.